Rundum Artist-Run Space

FOTOKUNSTI MESS: NÄITAMISEKS/ MÜÜMISEKS  25.-27.10 2013

PHOTOGRAPHY FAIR: TO SHOW / TO SELL 25.-27.10 2013

Täiendusena Tallinna Fotokuu poolt korraldatavale fotokunstimessile toimub reedel, 25.10.2013 kell 20:00 Okasroosikese lossis Rundum Artist-Run Space`i eestvedamisel sündmus “Näitamiseks / müümiseks”, mis annab ülevaate nooremast põlvkonnast, kes kasutab fotot vastavalt oma huvidele, vajadustele, oskustele ja võimalustele. Kuna mess toetub sümboolsele ja sotsiaalsele kapitalile, siis on ka välja pandud tööd teostatud ja eksponeeritud vastavalt olemasolevatele vahenditele. Samas on see hea võimalus tutvuda ideede, formaatide ja tegijate paljususega. Osalejateks on suur hulk oma loomingus fotot kasutavaid kunstnikke, kellest enamus on alles tundegid. Messi eesmärgiks on tutvustada laiemale avalikkusele noori kaamerapõhiste kunstidega töötavaid tegijaid ja tõsta esile nende ideid ning on suunatud nii laiemale publikule, kõigile kunstihuvilistele, kuraatoritele, kriitikutele ja kogujatele.


Messil osalevad kunstnikud on: Johan Elm, Liina Pääsuke, Keiu Maasik, Sirla, Hedi Jaansoo, Meriliis K, Sten Eltermaa, Roman-Sten Tõnissoo, Ats Parve, Walter Piirmets, Mona Menets, Kulla Laas, Kristina Õllek, Mari Volens, Aap Tepper, Marileen Kiipli, Kaia Kaskla


Fotokunsti müümine - esmapilgul tundub foto “müügisõbralikum” kui mitmed teised kaasagse kunsti praktikad. Samas on foto tänapäeval midagi sellist, mida “oskavad ju kõik” ja mis on väljendusvahendina muutunud ehk kõige demokraatlikumaks. Kuidas määrata hinda noorte fotograafide loomingule?

Rundum tänab: Kristel Raesaar, Reimo Võsa-Tangsoo, Fotokuu, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

ÖÖ2,  kutaatorid: Liisa Kruusamägi ja Liisi Küla (21.-26.11.2013)

Rundum esitleb: neljapäeval, 21. novembril kell 18 avatakse Rundumi ruumides (Okasroosikese loss, Uus 19) Liisa Kruusmägi ja Liisi Küla kureeritud näitus „Öö“. Samal õhtul kell 19 toimub ka vestlus kuraatorite ja kunstnikega. Pärast vestlust toimub Juan Duarte Regino ja Ana Gutiezca audiovisuaalne performance Grimoire. Arta & Spells Disaster. 

Maailma eri paigust pärit ja erinevaid meediumeid kasutavaid noori kunstnikke koondav projekt heidab pilgu öisesse pimedusse, mil suurem osa inimesi näeb unenägusid. See on piiriala, mis on seotud reaalse eluga, kuid kus kõik on teatud mõttes ka ümberpööratud. 

“Öö on müstiline ja mitmetähenduslik,” ütlevad kuraatorid ja kutsuvad teid vaatama noorte kunstnike öiseid nägemusi. Näitus on avatud 22.-26. novembrini kl 12-18.

Osalevad kunstnikud: Helmi - Elfriede Arrak (Eesti), Manfred Dubov (Eesti), Elisabet Ericson (Rootsi), Tiina Erik (Eesti), Maureen Gubia (Ecuador), Dylan Hayes (USA), Clara Bessijelle Johansson (Rootsi), Liisa Kruusmägi (Eesti), Liisi Küla (Eesti), Brothers Mangiagrigio (Itaalia), Alina Orav (Eesti ), Xavier Ovídio (Portugal), Johan Pajupuu (Eesti), Sofia Palma (Portugal), Juan Duarte Regino (Mehhiko), 
Rein R Seppius (Eesti), Therina Soupionas (Lõuna-Aafrika Vabariik), Kairit Sõlg (Eesti), Allan Sõnajalg (Eesti), Fernando Marcel Torres (Peruu), Ragne Uutsalu (Eesti), Dvvid/Presper Watson (USA), Masashi Yamamoto (Jaapan).

Liisa Kruusmägi on vabakutseline kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. 2013. a kevadel lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide joonistamise magistrantuuri. 

Liisi Küla elab ja õpib Londonis, omandades hetkel Londoni Kunstiülikooli Wimbledoni Kunstikolledžis BA kraadi meediakunsti alal.

Vestlus kunstikega, moderaator: Maarin Mürk / artist talk:

AVAMINE 19.12.2014 kell 18:00, kunstnikud Maija Laast ja Gustav Kalm (19.12.2014)

Neljapäeval, 19. detsembril kell 18 avavad Gustav Kalm (1986) ja Maija Laast (1990) Rundumi ruumides (Okasroosikese loss, Uus 19) näituse.
Samal õhtul kell 19 tutvustavad kunstnikud oma loomingu tagamaid ja arutlevad selle üle, kuidas avada peamist kõrvalise kaudu. Näitus sünnib ihast mõtestada kunsti ilmsikstuleku ja avalikuks saamise hetki. Millal ja kas?


Eesti publik pole veel duo loominguga tutvuda saanud. Maija ja Gustav pole oma loomingut seni eksponeerinud.
Näitus on avatud 19. detsembri õhtul.

Foto: Tanja Muravskaja

Foto: Tanja Muravskaja

 • 1

  Foto: Tanja Muravskaja

 • 2

  Foto: Tanja Muravskaja

 • 3

  Foto: Tanja Muravskaja

 • 4

  Foto: Tanja Muravskaja

 • 5

  Foto: Tanja Muravskaja

 • 6

  Foto: Tanja Muravskaja

 • 7

  Foto: Tanja Muravskaja

KIRJAOSKUS – KIRJAOSKAMATUS / LITERACY – ILLITERACY (06.-16.03.2014)


Tallinna Graafikatriennaali noorteprojekt LITERACY – ILLITERACY / KIRJAOSKUS – KIRJAOSKAMATUS esitleb seitset noort kunstniku Eestist ja välismaalt, kes õpivad hetkel Tallinnas Eesti Kunstiakadeemias.
Sellel näitusel saab vaataja näha erinevaid graafilisi töid, mis omal moel esitavad vaatajale väljakutse testida oma kirjaoskust selle sõna laiemas tähenduses. Läbi erinevate graafiliste meediate jõuab vaatajani seitse erinevat tõlgendust visuaalsest kirjaoskusest.

- Graafiline jälg, mis on võetud sügavtrüki pressi plaadilt, kuhu on aastate jooksul jätnud jälje selle pressiga töötanud kunstnikud;
- Noodikiri paberil, mida saab kirjaks ümber lugeda;
- Infograafiline tulem ühest pikast ja rutiinsest töö-ööst kaubanduskeskuse lihatoodete osakonnas;
- Seinale naelutatud tähed, mis on oma kuju kaotanud;
- Suur maja Tallinnas, mille elanikud loovad oma igapäevase elurütmiga uusi mustreid valgustatud akende näol.
-Tüdruk, kes peab lugema ühte lehekülge raamatust 15 korda, et mõista, mis kirjutatud on.
- Fotograafi märkmik-päevik, mida on võimalik lugeda algusest lõpuni või lõpust alguseni.

Kohtumiseni näituse avamisel Rundum artist-run space’is 6. märtsil kell 19.00!
Näitus on avatud 16. märtsini, kell 12-18.

Osalevad kunstnikud: Jenny Grönholm, Søren Herschel, Helena Kesküla, Mairi Mölder, Ann Pajuväli, Ats Parve, Ede Raadik

Kuraatorid: Tanja Muravskaja ja Marko Nautras

Vestlus kunstikega / artist talk:

ILMUMISPUNKT / VANISHING POINT, kunstnikud: Mihkel Ilus ja Hannes Aasamets (7.-11.04.2014)


Meid huvitab 70ndate filmikeele tõlkimine kaasaegseks kujutavaks kunstiks. Filmi "Vanishing Point" kujutatud isikliku vabaduse teema saab seekord installatiivse kuju, milles näitus seisneb näitamise kogemuse uurimises.

Filmi tegevus algab ja lõpeb peategelase surmaga - valikuteks õilis surm ’õhku lennates’ ja vääritu lõpp ’õhuks haihtudes’. Õnneks jääb nende episoodide vahele kuhjaga nägusa lindprii vabadust, avarust ja stiilset ekstsentrilisust. Meie näituse peategelaseks on näituskogemus. Omal moel on ka see näitus seni haihtunud olekus, kuni tõlgendused sellele elu annavad. Väljapaneku ruume on mitu, aga kokku need omavahel ei saa: fiktiivses ruumis asub reaalne näitus, reaalses ruumis tõlgendus ning videoformaati tagasi jõuab juba topelttõlgendus. Motiivideks alatine valikuvabaduse küsimus, mille algmaterjaliks filmistillid ’’Vanishing Point’’-ist, ja eesmärk filmis kujutatud stiilitunnet tänapäevas ära tunda.

Hannes Aasamets & Mihkel Ilus


Näitust saab külastada Rundum artist-run space'is (Okasroosikese loss, Uus 19) 
7-11 aprill. 12:00 – 18:00

Vestlus kunstnikega toimub neljapäeval 10.04.2014, kell 18:00

FREEDOM FRIES Ameerika Kultusfilmide Festival 03.-09.04.2014

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Valikus on rariteetsed Ameerika filmid, mis on toodetud väljaspool Hollywoodi pärssivat produktsiooni koodi - filmid kus võib suurel ekraanil suudelda kauem kui kolm sekundit.
Vastandumispoliitika tulemuseks on rõhk filmikunstil, mitte meelelahutusel. Iseseisvad avangardistid, kes teadlikult eemalduvad kunstlikult sünteesitud massikultuurist, laiendavad normide piire ja on nii läbi aegade olnud kunstivoolude edasiviivaks jõuks. Radikaalselt teistsugused, sealjuures innovatiivsed; vastuolulised sisult, ebastandardsed vormilt. Ajendatuna autorite anarhistlikust vaimust on festivali filmid aastakümneid ühendanud teisitimõtlejaid üle kogu maailma.

Tuukka Kaila raamatu "Everything I now have, one day I will have lost" esitlus, ühe õhtu näitus ja vestlus kunstnikuga  (17.05.2014)

Launch of "Everything I now have, one day I will have lost" by Tuukka Kaila, one evening exhibition and talk

Okasroosikese loss, Uus 19

Rundum ja kirjastus Lugemik esitlevad:


"Everything I now have, one day I will have lost" on Tuukka Kaila ja kirjastuse Lugemik teine koostöö. Tuukka esimene raamat "Fleeting" ilmus 2011. aastal.

Tuukka Kaila (sünd. 1975) on Soome fotograaf, kes tegeleb oma loomingus igapäevasega – ta jälgib argielu enda ümber, et näha, milline see tema fotodel välja näeb. Tuukka on legendaarse rulaajakirja Numero üks asutajatest ning aastaid töötas ta Londonis välja antava Kingpin ajakirja toimetaja ja fotograafina. Hetkel tegutseb ta peamiselt Helsinkis.

Rohkem infot:
http://www.tuukkakaila.com/
http://www.lugemik.ee/lugemik

———

Rundum and Lugemik present:


"Everything I now have, one day I will have lost" is the second collaboration project of Tuukka Kaila and Lugemik Publishing. Tuukka's first book "Fleeting" was published in 2011.

Tuukka Kaila (b. 1975) is a Finnish photographer who in his work deals with everyday life – he observes the world around him in order to see how it looks like in his photographs. Tuukka was cofounder of the influential skateboard magazine Numero and worked for years as the editor and photographer of the London based Kingpin magazine. Currently lives and works mainly in Helsinki.

More information:
http://www.tuukkakaila.com/
http://www.lugemik.ee/lugemik

Jen Davise loomingu ja tema raamatu "Eleven Years" esitlus

Rundum artist-run space ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond esitlevad:

Sel pühapäeval, 21. septembril kell 17 tutvustab USA fotokunstnik Jen Davis EKKM-is (Põhja pst 35) oma loomingut ning esitleb uut raamatut "Eleven Years".

Jen Davis (1978) on Ohiost pärit fotograaf, kes elab ja töötab Brooklynis, New Yorgis. Viimased 11 aastat on ta pildistanud autoportreid, mille keskseteks teemadeks on ilu, identiteet ja kehakuvand. Samuti uurib ta läbi kaamera mehi ning suhteid nendega – nii füüsiliselt eksisteerivaid kui ka psühholoogilisi. Jen Davis omandas bakalaureusekraadi Columbia Ülikooli Chicago harust (2002) ja magistrikraadi Yale’i Ülikoolist (2008). Viimastel aastatel on ta kogunud rahvusvahelist tuntust, osaledes paljudel näitustel ning pälvides mitmeid auhindu. Tema tööd kuuluvad selliste muuseumite nagu Art Institute of Chicago, Cleveland Museum of Art, Columbus Museum of Art, Museum of Contemporary Photography of Chicago, Snite Museum of Art ja Museum of Fine Arts of Houston jpt kollektsioonidesse.

Esitlusele tulev raamat "Eleven Years" koondab kunstniku julgeid ja intiimseid autoportreid aastatest 2002-2013. Tegeledes ebakindlusega oma keha suhtes, uurib kunstnik ka seoseid enesekuvandi ning teiste inimeste pilgu vahel. Raamatut on võimalik ka kohapealt soodushinnaga osta. Esitlusele järgnevalt läheb raamat müüki Lugemiku raamatupoodi (http://www.lugemik.ee/).


Täname: Terttu Uibopuu, Lugemiku raamatupood, EKKM.

Kunstniku koduleht:
http://www.jendavisphoto.com/
Raamat „Eleven Years“:
http://www.artbooksheidelberg.de/html/en/program/detail.html?ID=753

------------------------------------------------------------------------------------

Rundum artist-run space and the Department of Photography of Estonian Academy of Arts present:

On Sunday, the 21st of September at 17:00 Jen Davis (USA) will give a lecture introducing her work andpresent her book Eleven Years at the Contemporary Art Museum Estonia (Põhja pst 35).

Jen Davis (1978) is a Brooklyn based photographer. For the past eleven years she has been working on a series of self-portrait’s dealing with beauty, identity, and body image. She has also been exploring men, as a subject and is interested in investigating the idea of relationships, both physical and psychological, with the camera. She received her MFA from Yale University in 2008, and her BA from Columbia College Chicago in 2002. Davis’ work has been exhibited extensively both nationally and abroad. She is the recipient of a large number of awards, and her work is part of the permanent collections of many major museums including the Art Institute of Chicago; the Cleveland Museum of Art; the Columbus Museum of Art; the Library of Congress, Washington, DC; the Museum of Contemporary Photography, Chicago; the Museum of Fine Arts, Boston; the Milwaukee Art Museum; the Snite Museum of Art, University of Notre Dame; and the Museum of Fine Arts, Houston.

Eleven Years combines Davis’s brave and intimate autoportraits from 2002-2013. In this body of work, the artist deals with her insecurities about her body image and the direct correlation between self-perception and the way one is perceived by others. The book is sold at a special price during the presentation at CAME, after which it can be purchased at Lugemik Bookshop (http://www.lugemik.ee/).


Special thanks to: Terttu Uibopuu, Lugemik Bookshop, Contemporary Art Museum Estonia.


Artist website:
http://www.jendavisphoto.com/
Book Eleven Years:
http://www.artbooksheidelberg.de/html/en/program/detail.html?ID=753

Paul Kuimet Study for 'Modern present now past'

Pühapäeval, 18. oktoobril kell 17.00 avab Paul Kuimet Rundum artist-run space'i programmi raames Lootsi tn 15 asuvas hoones installatsiooni Study for 'Modern present now past'.

Teose lähtepunktiks on kaks fotot, mis on pildistatud ühes Euroopa linnas enam kui kaks aastat tagasi. Fotodel on kujutatud hüljatud ja lammutamisele kuuluva maja peegeldust anonüümse büroohoone klaasfassaadil. Installatsiooni teisel fotol, mis on üles võetud täpselt samast vaatepunktist, on stseeni sisenenud rong, mille akendelt peegeldub identne modernistlik elamu päikesepaistes ja (veel) elujõulisena. 

Lootsi 15 asuvat, peatselt lammutamisele kuuluvat hoonet, tema asukohta, hoone akendele kinnitatud fotosid, peegelpindu ja teisi installatsiooni osi käsitletakse võrdsete osadena tervikust, mis loob olukorra, kus teineteisega põimunult saavad erinevad modernsed ajastud, ehitised, materjalid ja leiutised (fotograafia ja moodne rongiliiklus on leiutatud u samal ajal 1820. aastatel) samaaegselt ja kohati ka samal pildi pinnal nähtavaks. Teos peegeldab, nii sõna otseses kui metafoorses tähenduses, Tallinna sadama piirkonnas kui ka üldisemalt moodsas linnakeskkonnas asetleidvaid muutusi – 'modernset aega' kui sellist. 

Installatsiooni on võimalik vaadelda kahes erinevas olekus – päevavalges, mil esile tõusevad peegeldused ümbritsevast keskkonnast ning õhtuhämaruses, mil hoones süttivad lambid, mis valgustavad akendele kinnitatud fotosid. 

NB! Teos on vaadeldav vaid välitingimustes, mistõttu soovitatakse publikul riietuda vastavalt ilmale ja temperatuurile. 

Installatsioon jääb avatuks kuni 30. oktoobrini. 

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit

Täname: Marten Esko, Viktor Gurov, Tõnis Jürgens, Foku

Rundumi tegevust toetavad: Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital

Rundum tänab ruumide ajutiselt kasutada saamise eest AS Tallinna Sadamat.

Lisainformatsioon:
www.rundumspace.com
https://www.facebook.com/rundumspace
www.paulkuimet.ee

-----------------------------------

Press release

On Sunday, the 18th of October at 5 pm Paul Kuimet`s installation Study for 'Modern present now past' will be opened at Lootsi 15 as part of the programme of Rundum artist-run space. 

The point of departure for the piece are two photographs taken in a European city more than two years ago. The photos depict a reflection of an abandoned and soon-to-be demolished building on a large, anonymous glass facade. On the second image that has been taken from exactly the same vantage point, a train has entered the scene, reflecting details from an identical modernist building still enduring in the sunshine. 

The soon-to-be demolished building at Lootsi 15, its location, the photographs and the reflecting surfaces mounted on the windows and other components of the installation are to be seen as equal parts of a whole that creates a situation in which different modern periods, buildings, materials and inventions (photography and modern train traffic were invented approximately at the same time in the 1820s) become intertwined at the same time and at times even on a single picture plane. The installation reflects, both literally and metaphorically, the changes taking place in the Tallinn harbour area as well as in modern cities in general. The piece depicts therefore, 'modern time' as such. 

The installation can be viewed in two different states – in daylight when the reflections of the surrounding area become visible on the building and in the evening darkness when the lights inside the building will be turned on highlighting the images mounted onto the windows. 

NB! The work is visible only in outdoor circumstances and therefore clothing appropriate to the weather and temperature is strongly recommended. 

The installation will remain open until the 30th of October. 

The exhibition is supported by The Cultural Endowment of Estonia and The Estonian Artists' Association

Thank you: Marten Esko, Viktor Gurov, Tõnis Jürgens, Foku

Rundum is supported by the Estonian Ministry of Culture and the Cultural Endowment of Estonia

Rundum thanks the Port of Tallinn for having temporarily provided us with the Lootsi 15 space.

For more information:
www.rundumspace.com
https://www.facebook.com/rundumspace
www.paulkuimet.ee

NÄITAMISEKS / MÜÜMISEKS 2014

Esmaspäeval, 20.oktoobril kell 17:00 avame Rundumi Fotokunstimessi NÄITAMISEKS/MÜÜMISEKS 2014, mis on jätkuks eelmise aasta oktoobris alustatud Rundumi fotokunstimessile. 
Tallinna Fotokuu raames toimuv mess NÄITAMISEKS/MÜÜMISEKS leiab aset 20.-26. oktoobril Tallinna Sadamarketis (Kai 5/Sadama 6, Tallinn).

Täiendusena Tallinna Fotokuu poolt korraldatavale fotokunstimessile annab NÄITAMISEKS/MÜÜMISEKS ülevaate nooremast põlvkonnast, kes kasutab fotot vastavalt oma huvidele, vajadustele, oskustele ja võimalustele. See on hea võimalus tutvuda ideede, formaatide ja tegijate paljususega – osalejateks on suur hulk oma loomingus fotot kasutavaid kunstnikke, kellest enamus alles õpib või on äsja lõpetanud. Messi eesmärgiks on tutvustada laiemale avalikkusele noori kaamerapõhiste kunstidega töötavaid tegijaid ning tõsta esile nende loomingut. Mess on suunatud nii laiemale publikule, kunstihuvilistele, kuraatoritele, kriitikutele kui ka kogujatele.

Messi asukoht Tallinna Sadamarketi boksis on katse eksperimenteerida kunsti näitamise erinevate viisidega, avades uusi pindu ning esitledes kaasaegset kunsti väljaspool selle harjumuspärast konteksti. 

Osalevad kunstnikud: Hannes Aasamets & Mihkel Ilus, Mari Armei, Saskia Fischer, Hedi Jaansoo, Pille-Riin Jaik, Aleksander Kelpman, Mari-Leen Kiipli, Hirohisa Koike, Karel Koplimets, Kulla Laas, Andres Lõo, Alissa Nirgi, Maria Muuk, Ede Raadik, Evelyn Raudsepp & Henri Hütt, Jaan Rõõmus, Käty Tarkpea, Aap Tepper, Kirill Tulin & Anna Shkodenko, Tõnu Tunnel, Roman-Sten Tõnissoo, Sohvi Viik, Mari Volens, Reimo Võsa-Tangsoo, Kristina Õllek.

Rundum ja Lokaal 01 esitlevad: Marjolijn Dijkman (BE) "In Our Hands"

Marjolijn Dijkman
In Our Hands
22.10 – 08.11.2015
Rundum artist-run space
Pärnu mnt 154, Tallinn

Rundum artist-run space esitleb Tallinna Fotokuu kõrvalprogrammis hollandi kunstniku Marjolijn Dijkmani näitust In Our Hands (Meie kätes). Oma loomingus erinevaid meediume (foto, video, installatsioon, sekkumised avalikus ruumis) kasutav kunstnik toob Tallinnasse ühe oma viimastest videoteostest, mis vaatleb käežeste, mis on välja töötatud tuleviku mõjutamise, suunamise, hoiatamise või ettekuulutamise eesmärgil. Žestid moodustavad koreograafia, kus vaimsetest poliitiliste praktikateni pärit varieeruvad liigutused on välja võetud nende tavapärasest kontekstist, omandades nii uusi tähendusi. Film esitab animatsiooni läbipaistvatest virtuaalsetest kätest. In Our Hands tegeleb küsimustega tehisintellektist, antropomorfsest ettekujutusest ülimast intellektist, mida me, kas suudame või ei suuda kontrolli all hoida. Kogu näitust saadab heliteos, kompositsioon, mis koosneb kaheksateistkümnest arvuti poolt genereeritud binauraalsest toonist.

Marjolijn Dijkman (1978) elab ja töötab Brüsselis, Belgias ning Saint Mihielis, Prantsusmaal. Ta on lõpetanud 2001. a Amsterdamis asuva Gerrit Rietveldi Akadeemia meedia osakonna ning täiendanud end hiljem Piet Zwarti Instituudis Rotterdamis ja Jan van Eycki Akadeemias Maastrichtis. 2009. aastast töötab ta õppejõuna AKV St. Joosti Kunsti- ja Disainiakadeemias vabade kunstide teaduskonnas. Koos Maarten Vanden Eynde`ga on ta ka üks loomingulise initsiatiivi Enough Room for Space eestvedajatest. 

Frederik Vergaert on kunstnik ja juba üle kümne aasta ka artist-run space’i Lokaal 01 kunstiline juht Antwepenis ja Bredas. Lokaal 01 pakub 5-6 nädalaseid residentuure kujunemisjärgus kunstnikele, kriitikutele ja kuraatoritele. Vergaert on teinud rohkem kui 80 näitust nii Lokaal 01’e ruumides kui ka väljaspool ning töötanud koos üle 250 kunstnikuga. Ta on seotud ka mitmete eksperimentaalsete kõrvalprojektidega (Traffic) koostöös kunstnike ja kunstnike poolt algatatud projektidega.

22. oktoobril:
Artist talk 18:00 (Rundum, ARS’i hoovimaja)
Näituse avamine 19:30 (Rundum, ARS’i peahoone 1. korruse projektiruum) Sissepääs on ARS'i sisehoovist! (ca 20m värava juruest edasi ja vasakul pool!)

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Lokaal 01, Eesti Kunstnike Liit, Virbum.com OÜ
Tänud: Tõnu Narro koos abilistega, Fotokuu, EKKM

Rundumi tegevust toetab Eesti Kultuuriministeerium

Vaata lisa:
www.rundumspace.com
www.facebook.com/rundumspace
www.marjolijndijkman.com/
www.enoughroomforspace.org/
www.lokaal01.nl/site/
www.fotokuu.ee/

___


Marjolijn Dijkman
In Our Hands
22.10 – 08.11.2015
Rundum artist-run space
Pärnu mnt 154, Tallinn

Rundum artist-run space presents in the satellite programme of Tallinn Photomonth `15 the Dutch artist Marjolijn Dijkman`s exhibition In Our Hands. With her work ranging from photographic archives and films, to landscape interventions and sculptural works, Dijkman brings to Tallinn one of her latest video works which is based on research into hand gestures that were developed to influence, heal, predict – or ward off – the future. The final choreography includes a range of gestures from diverse sources – from spiritual to political to military – that have become removed from their original context.The film consists of a motion capture produced animation of two virtual transparent hands. In Our Hands relates to current debates around Artificial Intelligence, it's often anthropomorphic character and the concept of singularity with a form of super intelligence that we will or won't keep in control. The accompanying sound piece in the entire exhibition is a composition made of 18 computer generated binaural tones or brainwaves.

Marjolijn Dijkman (1978) is based in Brussels (BE) and Saint Mihiel (FR), graduated from the free media department at the Gerrit Rietveld Academy in Amsterdam in 2001, finished a post graduate course at the Piet Zwart Institute in Rotterdam in 2003, was a researcher at the Jan van Eyck Academy in Maastricht in 2006 / 2007 and is a tutor at the Fine Art Department of the MFA AKV St. Joost in Breda / Den Bosch since January 2009. Together with Maarten Vanden Eynde she is the co-founder of Enough Room for Space – an interdependent art organisation initiating experimental research projects and exhibitions.

Frederik Vergaert is an artist and has been the artistic director of Lokaal 01 in Antwerp and Breda for over ten years. Lokaal 01 offers five to six week residencies for emerging artists, critics and curators. Participants are invited, or selected from a proposal, and have the use of the space and facilities for the duration of their residency which culminate in a three day public presentation. Vergaert has made more than 80 exhibitions in and outside the buildings of Lokaal 01 and worked together with over 250 artists. He is also involved in several experimental ‘off projects’ (Traffic) in collaboration with artists and artists initiatives. 


On the 22th of October:
Artist talk 6 p.m. (Rundum, ARS courtyard house)
Exhibition opening 7:30pm (Rundum, ARS’s main building’s project space on the 1st floor) The entance is from the courtyard of ARS! (approx. 20m from the gate and it's on the left side!

Exhibition opening hours:
Th-Fri 3 p.m.– 7 p.m.
Sat-Sun 1 p.m.– 7 p.m.

The exhibition is supported by The Cultural Endowment of Estonia, Estonian Contemporary Art Development Center, Lokaal 01, The Estonian Artists' Association, Virbum.com Ltd.
Thank you: Tõnu Narro with assistants, Fotokuu, EKKM

Rundum is supported by the Estonian Ministry of Culture and the Cultural Endowment of Estonia


For more information:
www.rundumspace.com
www.facebook.com/rundumspace
www.marjolijndijkman.com/
www.enoughroomforspace.org/
www.lokaal01.nl/site/
www.fotokuu.ee/

An introduction to Rundum, an artist-run space in Estonia

-


Since february I have been working with the lovely Neue Berliner Räume. On the 27th of may I will be organising a presentation of my artist-run space situated in Tallinn, Estonia. I will make an introduction to the art scene of Tallinn and together with artist Kristina Õllek, we will talk about Rundum’s programme and future possibilities. Let’s have a fun evening at Staycation Museum’s new temporary storefront located at Buschkrugallee 9! 

Presentation by Aap Tepper and Kristina Õllek.

More info:

Rundum is an artist-run space based in Tallinn, Estonia, a creative and independent platform run by young artists. It aims to react to gaps in the local art field, creating opportunities to relate to different locations, offering new exhibiting spaces, as well as more flexible and experimental formats. Rundum drives to bring together young people working in different fields of art, in order to foster creative collaboration and mutual exchange of ideas and information. In addition to its exhibiting and performing formats, Rundum also hosts an educational programme of discussions, talks, film screenings and reading circles, focusing on own initiative practices, artist-run spaces in other countries, self employment, art workers living/working conditions and free form education.

Rundum is initiated and run by artists Mari-Leen Kiipli, Kulla Laas, Aap Tepper, Mari Volens and Kristina Õllek. Rundum’s members have a similar background from the Estonian Academy of Arts Photography Department and they are also active as artists. The visual identity and the print of the posters of Rundum is made by Kert Obi Viiart and Carl-Robert Kagge, who together make up LÉ 60. 

http://rundumspace.com/rundum-about/
https://www.facebook.com/rundumspace

Big thanks to Staycation Museum and New York Institute of Technology

Built with Berta.me