Rundum Artist-Run Space

Prooviruum on suunatud eelkõige noortele ja alustavatele loovisikutele oma tegemiste esitlemiseks otsingute ja katsetamise faasis, kus tööd ei ole veel päris lõplikult valmis. Prooviruum on nagu avatud stuudio, mille kaudu kunstnik saab tagasisidet, kriitikat ja kinnitust oma tegemistele. Arvestades olukorda, kus Eestis puuduvad just noortel kunstnikel tihti oma ateljeed, kuhu soovitavaid dialoogipartnereid oma valmivaid töid vaatama kutsuda, on sellist avatud võimalust väga vaja. Prooviruum on samuti võimalus katsetada veidi vabamate ja eksperimentaalsemate formaatidega tavanäituste asemel, kus kõik peab juba olema valmis, viimistletud ja vastama teatud standarditele/ootustele.

Esitlustega kaasneb tavaliselt ka vestlus kunstnikuga, mis annab tegijatele võimaluse arendada oma väljendusoskust, selgitada oma ideid ning saada ka tagasisidet nii vestluse läbiviija (enamasti noor kunstiteadlane-kriitik-kuraator) kui ka kohale tulnud kolleegide/publiku kaudu.

----------------------------------------------------

Rehearsal Space is Rundum's exhibition format which encourages dialogue and the will to experiment. We invite artists to show projects in their early phases, projects that don't have to be completed. By presenting early, unsettled ideas or sketches, the artist has an opportunity to try out a more open format than the usual gallery exhibition. The presentation of the work is usually featured by an artist talk which is conducted by a person selected by artist, it can be a friend, an art critic or a person of interest. The talk opens a possibility for an open dialogue between the artist and the public, offering for young and emerging artists to get some feedback for their work.

Built with Berta.me