Rundum Artist-Run Space

Laupäeval, 31. mail kell 18 avab Kristel Maamägi Lilleküla rongi ooteplatvormil (suunal: Tallinn – Pääsküla) Rundumi Showcase #5. Projekt „Igapäevaselt eriline“ jääb avatuks 20. juunini.

Lilleküla rongi ooteplatvormil on sõiduplaan nagu igas teiseski peatuses. Nagu ikka on seal kirjas, mis aegadel rong sõidab. Lilleküla perroonilt aga võib leida ka ühe teise plaani. See on plaan, mis näitab, mida huvitavat võib leida erinevatest peatustest teel Pääskülla ja inspireerib nii isegi reisi sihtpunkti valima. Tavaliselt sõidame ju sinna, kuhu vaja. Kus on kodu või töö või mõni asi ajada. Aga vahel oleks tore pärast tööd põigata läbi Tondilt ja suhelda hobustega või kesklinnas tiirutamise asemel minna vahelduseks Pääsküla rappa või Nõmme turule. Vahel on värskendav oma harjumuspäraseid trajektoore ja päevaplaani muuta ning minna kohtadesse, kuhu ei ole justkui mingit praktilist põhjust minna.

Kristel Maamägi on vabakutseline kunstnik, kes tegeleb põhiliselt teatri, illustratsiooni ja koomiksiga. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis kunstilist kujundamist ja Eesti Kunstiakadeemias stsenograafiat ning töötanud vabakutselise stsenograafi, illustraatorina. Maamägi on teinud lavakujundusi Eestis, Tšehhis ja Soomes. Ta on osalenud autorikoomiksi-, maali-, nuku- ja multimeedianäitustel Eestis ja mujal Euroopas.

---

On Saturday, the 31st of May at 6 p.m.  the Rundum Showcase #5 will be opened by Kristel Maamägi on the Lilleküla train platform (on the direction Tallinn – Pääsküla). The project “Daily special” will remain open until the 20th of June.

On the Lilleküla train platform there is a timetable as in any other station. As usual, it’s written at what times the train is running. But on the Lilleküla platform one can also find another plan. It is one that shows what interesting can be found in the other stops on the way to Pääsküla and so it even inspires to choose a travel destination. Usually we drive where we need to. Where is home or work or things to take care of. But sometimes it would be nice to hop by Tondi and interact with the horses or instead of hovering in the center, go to the Pääsküla bog for a change or visit the market in Nõmme after work. Sometimes it’s refreshing to change the familiar trajectories and your the day plan to go to places where as though you don’t have any sort of practical reason to go.

Kristel Maamägi is a freelance artist who is engaged mainly in the theatre, illustration and comic art. She has studied artistic design at the Tartu Art School, scenography at the Estonian Academy of Arts and worked as a freelance scenographer and an illustrator. Maamägi has done stage design in Estonia, the Czech Republic and Finland. She has participated in comics, painting, puppetry and multi-media exhibitions in Europe and elsewhere.

 

Built with Berta.me